Dünya’ nın Annesinden Tavsiyeler -1

GQ2A9948 (Medium)Sevgili anneler,

Bebeklerde 5-7 ay arası en önemli dönemlerden.Bu aylarda katı mamaya geçiş,oturma ve emekleme çalışmaları,diş çıkarma ,ince ve kaba motor gelişimi ,farkındalık artması gibi değişiklikler yaşıyor bebeklerimiz.Tıpkı doğum fotoğrafları,yeni doğan ve bir yaş fotoğrafları gibi bu değişim anlarını yakalamak ve unutulmaz kılmak da çok önemli çünkü zamanın nasıl hızla geçtiğini fark edemiyoruz. Aşağıda Dünya nın gelişimi için takip ettiğim siteler var. Birde Babysensory ye gidiyoruz aile boyu 🙂 3-6 aylık sınıfına…Onun web sitesini de aşağıda bulabilirsiniz.
En iyi tavsiyeleri ise, çevremdeki tecrübeli anne kuzenlerden, anne arkadaşlardan alıyorum tabi.
Gelişimini takip ederken, bebeğimizin gelecekte bakacağı güzel anılarını da ihmal etmemek lazım.Biz o bakımdan biraz şanslıyız sanırım:) Özellikle meleklerimiz desteksiz oturmaya başladığında,artık albümler dolusu fotoğraf ve anı biriktirebilir hale geliyorlar. 1-12  aylık dönemi de fotoğrafsız geçirmemenizi tavsiye ederim. En azından cep telefonu ile çektiklerinizi mutlaka yedekleyin ya da baskı almaya çalışın. Aşağıda cep telefonu ile çekilen fotoğraflarınızın baskısını yapabileceğiniz bir web siteside paylaştım.
Bu anıları hep birlikte doğum fotoğrafçısı gulsahgencer’in studyosunda gerçekleştireceğimiz çekimlerle biriktirmek üzere sizleri bekliyoruz:)
Gülsün
Dünya ‘nın Annesi

http://www.babycenter.com/
http://www.whattoexpect.com/what-to-expect/landing-page.aspx
http://www.whattoexpect.com/what-to-expect/landing-page.aspx
http://www.babysensory.com.tr/tr/ClassDetails/turkey
https://www.sosyopix.com/

Posted in Blog

Doğum fotoğrafçınızdan Anneler ve Bebekleri için Rotalar -1

fuar_sergiBu ayki rotamızda pusulamız 9.Beyoğlu Sahaf Festivalini göstermekte.

Çocuklarımıza kitap sevgisini mutlaka aşılamalıyız,bunun için çabalamaya ne kadar erken başlarsak  o kadar iyi.
Continue reading »

Posted in Gezi Tagged , , , , , , , , , |

Hindistan…her türlü anlatımın eksik kalacağı, büyülü ülke

00000147_dSöylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür… Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür… Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür… Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür… Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür… Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür… Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür. Mahatma Gandhi

 

Continue reading »

Posted in Gezi Tagged , , , , , , , , , |

Asyam dan mektup var!!!

00000146_dBenim olan bitene en önemli dayanma sebebim, işim…Beslendiğim, mutluluklarla yıkandığım…İyi ki varsınız bebeklerim, gelinlerim, her çekimde yoluma ışık tutan sevdiklerim… Bunca kirliliğine rağmen dünyanın, hala dayanıyorsan türlü saçmalığa, olan biten haksızlığa, kesin anlamlı bir sebebin vardır!

Continue reading »

Posted in Blog Tagged , , , , , , , , |